Piotr Parzyszek został piłkarzem ekstraklasowego Piasta Gliwice. 24-napastnik podpisał trzyletni kontrakt. Jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez klub latem.

To typowy środkowy napastnik. Jest dynamiczny, dobrze wyszkolony technicznie, mocny w grze w powietrzu i - co najważniejsze - obdarzony instynktem strzeleckim. Takiego zawodnika szukaliśmy od dłuższego czasu. dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk „Liczę, że szybko wpasuję się do zespołu i będę strzelał bramki dla gliwickiego zespołu. Mam nadzieję, że czeka nas dobry sezon” - powiedział piłkarz cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Piast jest jego pierwszą polską drużyną. Wcześniej grał w Holandii, Danii, Anglii. W minionym sezonie występował w ekipie holenderskiej elity PEC Zwolle. W 23 ligowych spotkaniach strzelił 5 bramek.

„To typowy środkowy napastnik. Jest dynamiczny, dobrze wyszkolony technicznie, mocny w grze w powietrzu i - co najważniejsze - obdarzony instynktem strzeleckim. Takiego zawodnika szukaliśmy od dłuższego czasu” - komplementował nowego gracza dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk.

Wcześniej gliwiczanie zatrudnili hiszpańskiego napastnika Jorge Felixa, który przyszedł z trzecioligowego Lleida Esportiu i pomocnika Patryka Sokołowskiego z pierwszoligowych Wigier Suwałki. Pożegnali się z kolei ze śląskim klubem obrońcy Adam Mójta i Chorwat Dario Rugasevic, pomocnicy Słowak Martin Bukata i Słoweniec Sasa Zivec oraz napastnicy Mateusz Szczepaniak i Karol Angielski, który przeniósł się do Wisły Płock.

Umowy z klubem przedłużyli obrońcy Mikkel Kirkeskov (Dania), Uros Korun (Słowenia), Jakub Czerwiński i Marcin Pietrowski, pomocnik Mateusz Mak oraz czeski napastnik Michal Papadopulos. W minionym sezonie prowadzeni przez trenera Waldemara Fornalika gliwiczanie dopiero w ostatniej kolejce zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.