Jest nagranie spod szczytu Nanga Parbat, na którym widać Tomasza Mackiewicza. Film opublikowała podczas konferencji prasowej Francuzka Elisabeth Revol, która towarzyszyła polskiemu wspinaczowi podczas zdobywania szczytu. Kolejne wieści płyną też z trwającej wyprawy polskich himalaistów na K2. Kolejny uczestnik wyprawy wraca do domu. Rafał Fronia ma złamane przedramię po tym, jak podczas wspinaczki spadł na niego kamień.

Nagranie pokazała francuska telewizja publiczna w dokumencie poświęconym akcji ratunkowej ze szczytu Nanga Parbat. Film nagrany 90 metrów od szczytu to prawdopodobnie ostatnie nagranie, na którym widać Tomasza Mackiewicza. Francuska Elisabeth Revol nie ma filmu ze szczytu góry. Jak tłumaczy, kiedy ona i polski wspinacz weszli na szczyt, było już ciemno.

Kolejne kłopoty w Himalajach odnotowała też narodowa wyprawa na K2. Z marzeniami o szczycie pożegnać musiał się Rafał Fronia. Podczas jego dzisiejszej wspinaczki do obozu C1, spadający kamień uderzył go tak mocno, że himalaista ma złamane przedramię. Czeka na powrót do kraju.