Speedway – Uczniowski Żużlowy Klub Sportowy z Częstochowy przechodzi kryzys. Dziś brakuje im wszystkiego, a najbardziej pieniędzy.

Speedway, bo tak nazywa się klub, który kształci przyszłych żużlowców, uczy jeździć szybko. Niestety równie szybko ubywa majątku, bez którego trudno mu dalej działać.

Przyda się wszystko, deski, blacha. Przydałyby się też pieniądze, ale z tym jest problem, wszystkie organizowane przez nich imprezy nie są biletowane, a sam klub nie prowadzi działalności gospodarczej, bo wszystko, co robią, ma jeden cel.

Przez piętnaście lat działalności członkowie Speedway'a zasilili dziesiątkami zawodników najbardziej prestiżowe kluby. O tor i sprzęt muszą jednak troszczyć się sami.

Trudno mówić o konkretnej pomocy, jeśli to, co dostają od miasta to zaledwie 25% wszystkich potrzeb. Na dodatek miasto, które daje pieniądze, zaraz częściowo je odbiera w postaci czynszu za teren, na którym działa klub. Mimo problemów idą z podniesioną głową.

Pomysłów na przyszłość również nie brakuje. Na razie muszą uporać się ze zwykłymi przeciwnościami losu bardziej niż brakiem pieniędzy.