Wraz z początkiem nowego roku szkolnego otwieramy kolejną, czwartą już edycję Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr! Hasłem przewodnim tej edycji jest „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira”. Tym razem chcemy zainspirować Was do teatralnych poszukiwań i odkrywania fascynujących tematów poruszanych nie tylko przez klasyków polskich, ale również tego wyjątkowego autora w 400. rocznicę jego śmierci.

Spektakle uczniowskie oceniane będą w czterech kategoriach: zespołów ze szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz grup z ośrodków kulturalnych, takich jak domy kultury czy inne instytucje edukacyjne. Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: pierwszy z nich to etap regionalny, drugi ogólnopolski, trzecim jest finał, który wyłoni zwycięzców.

Czekamy na spektakle będące ciekawą interpretacją tematów obecnych w twórczości polskich klasyków i Szekspira. Spektakle oparte na Waszych pomysłach, mówiące o tym, co Wam, nasi Młodzi Widzowie, w duszy gra. Nabór spektakli trwa od 1 września do 31 grudnia 2016 roku.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne załączniki można pobrać na stronie www.iteatr.tvp.pl

Zgłoszenia prosimy przysyłać do 31 grudnia br. na adres: Ewa Smak
TVP S.A. Oddział w Katowicach
ul. Telewizyjna 1,
40-151 Katowice