W nocy: od 1 do 4 st. C W dzień: od 2 do 8 st. C

Noc w regionie Noc w regionie NOC
Niestety już w godzinach wieczornych niebo stopniowo zaczną przykrywać grube chmury frontu atmosferycznego, z których po zachodzie słońca wystąpią również opady deszczu. W szczytowych partiach Beskidów spodziewany jest deszcz ze śniegiem.
Pochmurno i deszczowo będzie przez całą noc. Okresami opady będą intensywniejsze – szacujemy, że do rana, w regionie spadnie nawet do 10 – 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.
Ciepło, ale uważajmy na silny, porywisty wiatr, który w porywach osiągał będzie 50 – 60 km/h. Jeszcze silniej powieje w górach, nawet do 70 - 80 km/h.

Prognoza pogody w Częstochowie Prognoza pogody w Częstochowie CZĘSTOCHOWA
Przez cały dzień będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie. Nieco intensywniej popada w godzinach przedpołudniowych. Po południu opady będą już słabsze i głównie o charakterze przelotnym, ale na całkowite ich zanikanie i przejaśnienia raczej nie możemy liczyć.
Uwaga na silny, porywisty wiatr, który osiągał będzie do 40 – 50 km/h. Dodatkowo znacznie obniżając temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody w Katowicach Prognoza pogody w Katowicach KATOWICE
Przez cały dzień niebo szczelnie przykrywały będą deszczowe chmury frontu atmosferycznego. Intensywniej popada zwłaszcza do południa – spadnie do 2 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. W godzinach popołudniowych deszcz będzie już zdecydowanie słabszy i jedynie o charakterze przelotnym.
Uwaga na silny, porywisty wiatr, który okresami osiągał będzie nawet 50 km/h.

Prognoza pogody w Bielsku-Białej Prognoza pogody w Bielsku-Białej BIELSKO-BIAŁA
Przez cały dzień będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie. Nieco intensywniej popada w godzinach przedpołudniowych, spadnie do 4 – 6 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Natomiast w szczytowych partiach Beskidów padał będzie deszcz i deszcz ze śniegiem
Po południu opady będą już słabsze i głównie o charakterze przelotnym, ale na całkowite ich zanikanie i słońce raczej nie możemy liczyć.
Uwaga na silny, porywisty wiatr, który osiągał będzie do 40 – 50 km/h, a w szczytowych partiach gór nawet 70 – 80 km/h.

RACIBÓRZ, WODZISŁAW, RYBNIK, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
Pochmurno, deszczowo i wietrznie. Na przejaśnienia i chociaż kilka promieni słonecznych raczej nie mamy szans. Uwaga na silny, porywisty wiatr, który okresami osiągał będzie nawet 50 km/h.

INFORMACJE DODATKOWE

CIŚNIENIE
Będzie spadać.
W południe wyniesie około 975 hPa.
Częstochowa (-2) hPa, Bielsko Biała (-15) hPa, Racibórz (+9) hPa.

WIATR
Zachodni i północno – zachodni, umiarkowany i silny 20 – 35 km/h. Okresami silny i porywisty, do 40 – 50 km/h. Bardzo silny wiatr spodziewany jest w szczytowych partiach Beskidów – tutaj powieje nawet do 80 km/h.

BIOMET
Niekorzystny.
Chmury, opady i silny, porywisty wiatr sprawią, że zwłaszcza osoby starsze i z dolegliwościami układu krążenia narzekać będą na różne dolegliwości bólowe. Unikajmy więc większego wysiłku fizycznego.

WARUNKI DROGOWE
Złe.
Opady deszczu sprawią, że na drogach całego regionu będzie bardzo ślisko, a widoczność ograniczona do umiarkowanej. Uważajmy również na silny, porywisty wiatr, zwłaszcza na obszarach niezabudowanych i niezalesionych.

SŁOŃCE
Wschód: 06:42
Zachód: 17:12

DZIEŃ
Dłuższy od najkrótszego o: 02 h 28 min.
Krótszy od najdłuższego o: 05 h 54 min.

KSIĘŻYC

9 dni po pełni
6 dni do nowiu

Prognoza na kolejne dni Prognoza na kolejne dni KOLEJNE DNI

EKO-PROGNOZA EKO-PROGNOZA Codziennie informujemy o jakości powietrza w województwie śląskim. Za pomocą kolorów, pokazujemy na mapie sytuację aerosanitarną. Kolor zielony oznacza czyste powietrze. Czerwony - powietrze niezdrowe. Przekazujemy prognozy jakości powietrza na następne dni. Staramy się objaśniać zagadnienia związane z emisją zanieczyszczeń na terenie województwa śląskiego.

EKO-PROGNOZA, codziennie w Magazynie Meteo o godz.19.05

ZOBACZ AKTUALNE DANE
Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach